Rozsáhlý pozemek na nároží dnešních ulic Jana Palacha a Husova byl v původním projektu výstavby občanské vybavenosti z konce 60. let určen pro stavbu hotelu a kina. Záměr však nebyl realizován. Teprve v roce 1990 zde zahájil odbor výstavby ONV Břeclav ve spolupráci s družstvem Jednota Mikulov výstavbu obchodního domu Podlužan za 57,6 milionů Kčs. Návrh vypracoval Stavoprojekt Gottwaldov a stavbu prováděl OSP Břeclav.
V důsledku změny politických poměrů však ONV nebyl schopen dodržet svůj závazek poskytnout na stavbu 20 milionů Kč z fondu komplexní bytové výstavby a vlivem inflace byl značně překročen původní rozpočet. Proto musela být stavba na podzim 1991 zastavena a zakonzervována. Dokončen byl pouze hrubý železobetonový skelet budovy, který poté řadu let hyzdil tvář Břeclavi. Jednotě, která dosavadní výstavbu financovala, se podařilo získat investora z Rakouska, jenž ale poskytnutí prostředků podmínil vlastnictvím pozemku. V roce 1991 proto Jednota od města pozemek odkoupila za 2,3 milionu Kč. Nicméně investor od dohody odstoupil a následovaly spory mezi ONV a Jednotou. V roce 1993 ONV rozestavěný obchodní dům převedl na město Břeclav, které jej v následujícím roce prodalo soukromému investorovi za 32 milionů Kč, přičemž většinu prostředků obdržela Jednota jako kompenzaci za své dosavadní výdaje.
Stavební práce byly obnoveny v únoru roku 1999 a budova byla pro veřejnost otevřena 3. prosince 1999 jako Shopping Center Břeclav. V pravé přízemní části objektu byl supermarket MANA. Střední část tvořila velkorysá třípodlažní obchodní pasáž se 40 prodejnami. Levou část budovy obsadilo třípatrové kryté parkoviště pro 98 automobilů. Od roku 2016 nese obchodní centrum název BŘECLOVE.