Novoklasicistní zámeček Lány nechal postavit na břeclavsko-rabensburském pomezí v letech 1810-1813 kníže Jan I. z Lichtenštejna. Autorem projektu byl knížecí architekt Josef Hardtmuth a stavbu vedl valtický stavitel Josef Poppelack. Původně se jednalo o jednoduchou obdélníkovou budovu určenou k přechodnému pobytu urozených hostů při návštěvách okolních lužních lesů. Uvnitř se nacházel velký sál a byt lovčího.
Současná podoba zámečku pochází ze začátku 20. století z období vlády knížete Jana II. z Lichtenštejna. V roce 1911 bylo severní křídlo zámečku rozšířeno podle projektu knížecího architekta Karla Weinbrennera. Poslední úpravy proběhly v roce 1918 a zahrnovaly vybudování půlkruhové prosklené galerie v jižním křídle a došlo k rozšíření podkrovního patra završeného trojúhelníkovým štítem.
V dubnu 1945 zámeček při přechodu fronty vinou Rudoarmějců vyhořel. Následně byl znárodněn a v roce 1947 provedl Lesní závod Břeclav jeho rekonstrukci. Poté zde bydleli hajný a nadlesní s rodinami, kteří ale museli objekt na začátku 50. let vyklidit pro Pohraniční stráž. Vojáci postavili na střeše zámečku pozorovatelnu a během svého 30letého pobytu jej zcela vybydleli. Od roku 1958 je objekt kulturní památkou. V roce 1983 správu objektu převzal Lesní závod Židlochovice, který pro něj však neměl využití ani finance na opravu. Proto v roce 1989 požádal o zrušení památkové ochrany a připravoval demolici objektu. V té době už byl opuštěný zámeček v dezolátním stavu. Do domu zatékalo, zámecký sál byl neuměle rozdělen na dvě patra, okna i dveře včetně zárubní byly vylámané a okolí bylo plné nepořádku a náletových dřevin.
Po Sametové revoluci proběhla v letech 1991-92 první dílčí rekonstrukce, která však byla v roce 1993 zastavena z důvodu privatizace ve prospěch bývalého poslance FS Jaroslava Hladíka. Poté objekt vystřídal několik vlastníků. V letech 2020-2023 byla provedena jeho kompletní rekonstrukce a v současnosti slouží jako hotel.