Ubytovací zařízení na dnešní ulici Jana Palacha v Břeclavi bylo postaveno v roce 1928 na místě někdejší pivnice U Luckých a původně neslo název Hotel Bristol. Provozovateli hotelu byli Anton Auffärber a Josef Vojáček (5. 3. 1885 – 29. 7. 1944). Projekt vypracoval brněnský architekt Leopold Drucker. Samotnou stavbu prováděl břeclavský stavitel M. Czučzka. V přízemí se nacházela restaurace s kavárnou, hernou, kulečníkem a klubovnou. V 1. a 2. patře bylo k dispozici celkem 30 pokojů pro hosty vybavených teplou vodou i ústředním topením. Hotel byl otevřen 7. října 1928.
Anton Auffärber byl Žid, proto před Němci v roce 1938 uprchl do Podivna a přepsal svůj podíl na J. Vojáčka, aby zabránil konfiskaci hotelu. V roce 1943 byl Auffärber internován v Terezíně, odkud byl transportován do koncentračního tábora Osvětim, kde v říjnu 1944 zahynul. Hotel během 2. světové války nesl název Wienerhof a provozoval jej nadále Josef Vojáček.
Po válce byla budova v roce 1945 znárodněna a zabrána pro potřeby Sboru národní bezpečnosti. Teprve v 60. letech se SNB odstěhovala a v roce 1963 začala velká přestavba, při níž bylo přistavěno 3. patro. Objekt ale bohužel ztratil většinu původních architektonických prvků včetně charakteristických arkýřů na čelní fasádě. Úpravy byly dokončeny v roce 1965. Budova se poté vrátila ke svému dřívějšímu účelu pod názvem Hotel Slávia a stala se oblíbeným společenským střediskem Břeclavanů. Proto byla v roce 1981 restaurace hotelu ve dvorním traktu rozšířena o prostornou prosklenou rotundu.
Po Sametové revoluci byl hotel v roce 1992 zprivatizován Rudolfem Baránkem, který jej přejmenoval na Hotel Terezka podle své babičky. Od listopadu roku 2018 je objekt uzavřen.
Informace poskytla Šárka Fibingrová.